Serwis Informacjny Branży Turystycznej

Wyszukiwarka

» Dla turystów
» Szukam partnera
» Sprzedam
» Chcę wynająć
» Oddam w wynajem
» Dam pracę
» Dam staż
» Szkolenia
» Szukam pracy

Aktualności: wszystkie

Ciekawostki turystyczne

Wprowadzone, z początkiem października, elektroniczne wizy do Petersburga i Obwodu Leningradzkiego cieszą się sporym zainteresowaniem. Jakie filmy i programy najchętniej oglądają pasażerowie linii Emirates? Po ogłoszeniu zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA, liczba wyszukiwań połączeń lotniczych do Stanów Zjednoczonych gwałtownie wzrosła. Najwyższa góra świata tonie w śmieciach.

648 cudzoziemców skorzystało w pierwszych dniach października z bezpłatnych wiz elektronicznych umożliwiających odwiedzenie Petersburga i obwodu leningradzkiego. Na podstawie e-wizy przekroczyło granicę m.in. 31 podróżnych z Polski.

Rosyjskie służby graniczne podały statystyki z pierwszego weekendu października. Największą grupę z około 650 turystów z e-wizą stanowili obywatele Estonii - 286 osób. Sporo podróżnych przybyło też z Łotwy (76 osób), Litwy (75 osób) i Finlandii (34 osoby).
***

Tego lata pasażerowie linii lotniczej Emirates najchętniej oglądali filmy o superbohaterach (mangi, produkcje Marvela i z uniwersum DC). W czerwcu największą oglądalność miał "Kapitan Marvel", w lipcu najchętniej wybierano film "Alita: Battle Angel", a w sierpniu najwięcej wyświetleń zanotowała produkcja "Avengers: Koniec gry".

Latem br. podróżni utworzyli ponad 40 000 indywidualnych playlist. Ich skład pozwala wyciągnąć jednoznaczny wniosek: pasażerowie Emirates są bez wyjątku miłośnikami kina - każda lista zawierała przynajmniej jeden film fabularny. Ponadto jeden na sześciu podróżnych dodał do swojej playlisty telewizyjny program rozrywkowy.

Z kolei najpopularniejsze kinowe produkcje nieanglojęzyczne wybierane przez pasażerów Emirates to filmy z gatunku Bollywood. Jeśli chodzi o kategorie filmów, to tego lata najwięcej oglądających przyciągały nowości takie jak "Narodziny gwiazdy" albo "Bohemian Rhapsody". Drugą pod względem popularności kategorią były disneyowskie klasyki - wybór 50 produkcji Disneya od klasycznej "Alicji w Krainie Czarów" z 1951 roku po najnowszego "Aladyna". Na trzecim miejscu plasują się wspomniane już filmy Bollywood. Tego lata miłośnicy kina indyjskiego chętnie wybierali zarówno najnowsze hity, takie jak "2.0", jak i klasyczne pozycje, jak na przykład "Dabangg 2".

W ciągu minionych trzech miesięcy najczęściej oglądanym programem w systemie ice był nagradzany serial produkcji HBO "Czarnobyl", a najchętniej wybieranym dokumentem - "African Cats"
***

W miniony piątek Stany Zjednoczone oficjalnie zaprosiły Polskę do programu ruchu bezwizowego. Jak pokazują najnowsze dane wyszukiwarki KAYAK.pl, w pierwszych dniach po zapowiedzi zniesienia wiz, Polacy szukali lotów do Stanów Zjednoczonych ponad 3 razy częściej (319%) niż weekend wcześniej.

Wzrost liczby wyszukiwań odnotowano także po 23 września br., kiedy opinia publiczna została poinformowana o fakcie, że Polska spełniła wszystkie warunki niezbędne do przystąpienia do programu zniesienia wiz - odsetek odmów dla osób ubiegających się o amerykańską wizę spadł wtedy do 2,8%. Jak pokazuje analiza KAYAK.pl, po tym ogłoszeniu Polacy szukali lotów do Stanów o 51% częściej niż tydzień przed nim.
***

Mount Everest, który dla Tybetańczyków jest świętą górą, dzięki swojej popularności coraz bardziej tonie w śmieciach. Większość wypraw bowiem zostawia za sobie nie tylko ślad w śniegu, ale i sporo śmieci. Od opakowań żywności i paliwa, przez zbędny balast jak uszkodzone wyposażenie, po odchody, które z racji temperatur się nie rozkładają. Przy szlaku są także ciała wspinaczy, którzy wpadli w tarapaty i nie da się ich bezpiecznie lub łatwo zabrać. Według raportu z 2016 roku szerpowie usuwają z Dachu Świata co roku prawie 12 ton odchodów, ale nie rozwiązuje sprawy. To obrzydliwe, aż oczy bolą. Góra nosi tony odpadów. - powiedział Pemba Dorje Szerpa w rozmowie z agencją AFP.

Tak więc osoby spragnione dziewiczych i nieskażonych ludzką obecnością terenów mogą mieć w Himalajach coraz większy powód do rozczarowań.

»»»» Starsze informacje 2019-10-04 ««««


Olkusz poszedł w ślady Wrocławia? Japończycy edukują turystów smsami. Amerykańscy turyści ukarani za niszczenie Krzywej Wieży w Pizie. Rosja próbuje wznowić turystykę kosmiczną. Zapraszamy po garść turystycznych ciekawostek z Polski i świata.

Olkusz pozazdrościł Wrocławiowi i od niedawna w mieście można spotkać figurki Gwarków Olkuskich. Celem tych działań jest popularyzacja historii miasta w atrakcyjny dla rodzin sposób, a także stworzenie charakterystycznej dla Olkusza atrakcji turystycznej. Cały tworzony Szlak Gwarków Olkuskich ma zwiększyć potencjał turystyczny i składać się z kilkunastu postaci w różnych miejscach miasta. Wykonanie gwarków i elementów promocyjnych (jak aplikacja na telefon) kosztowało miasto 298 tys. zł.

***

Kioto ma problem z zachowaniem turystów w dzielnicy Gion. Ponieważ odpowiednie zachowanie w Japonii to ważna sprawa, Japończycy postanowili wychowywać turystów, którzy dotrą na ulicę Hanamikoji słynącą z zabytkowych budynków i tradycyjnych herbaciarni. Każdy turysta mający aplikację dla zwiedzających Japonię lub korzystający z urządzeń wypożyczanych z hotelu otrzyma informację po angielsku i chińsku jak powinien się zachować. Informacji lub raczej pouczeń będą także udzielać konsultanci patrolujący ulicę oraz będą one na plakatach rozwieszonych w dzielnicy. Ten pilotaż potrwa do 8 grudnia, a później zostaną ocenione jego skutki na podstawie monitoringu oraz rozmów z mieszkańcami.

***

Dwoje amerykanów na wakacjach odwiedzając Krzywą Wieżę w Pizie zapragnęło zostawić po sobie pamiątkę. Wyryli w marmurze imię Jeffy i zrobili sobie selfie. Na szczęście zostało to zauważone i zostali aresztowani. Tłumaczyli się, że nie wiedzieli, że to zabronione, bo widzieli inne napisy na ścianach. Prokurator zwolnił obu chuliganów z aresztu, jednak będą oni odpowiadać przed sądem za wandalizm. Spodziewana jest surowa kara pieniężna, jako, że władze bardzo starają się chronić zabytki i głoszą zero tolerancji dla aktów wandalizmu. Pikanterii dodaje fakt, że zatrzymani amerykanie to nie młodzież, a dwaj bracia: 35 i 38-letni lekarze.

***

Rosyjska Agencja Kosmiczna w dla odbudowania swojego wizerunku oraz naprawienia sytuacji finansowej postanawia wznowić loty turystyczne na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Turyści mają mieć możliwość zamieszkać na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystko dlatego, że Roskosmos niedługo zakończy kontrakt z NASA na dostawy na orbitę oraz dostarczanie silników RD-180 do rakiet nośnych Atlas V. Jednak w obliczu ostatnich awarii rosyjskich pojazdów kosmicznych można wątpić, czy znajdzie się dostatecznie dużo milionerów skłonnych zaryzykować podróż w jedną stronę za kwoty od 10 mln dolarów.
Tagi:


Komentarze:

Nowości i ciekawostki z turystyki [2019-10-10 10:51 83.12.119.*]
jak na tak historyczne miejsce jak St. Petersburg to żenująca garstka odwiedzających. odpowiedz »


Najnowsze:
Sfinks przeprowadzi emisję obligacji zamiennych na akcje
Kto zwyciężył w Wine&Food Noble Night?
Ostatni dzwonek do zgłoszenia się do akcji Polska zobacz więcej
Ciekawostki turystyczne
Sfinks będzie mógł wcześniej kupić całą Fabrykę Pizzy
 
Starsze aktualności:
Sfinks będzie mógł wcześniej kupić całą Fabrykę Pizzy

Zgłoś problem z tą stroną »


Sfinks przeprowadzi emisję obligacji zamiennych na akcje
Kto zwyciężył w Wine&Food Noble Night?
Ostatni dzwonek do zgłoszenia się do akcji Polska zobacz więcej
Ciekawostki turystyczne
Sfinks będzie mógł wcześniej kupić całą Fabrykę Pizzy

więcej »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij